Poradenstvo, podpora a aktuálne
informácie pre každý bytový a rodinný dom

 

Tlačové správy

Správa domu? Žiadny problém!

Staňte sa pridruženým členom občianskeho združenia Pre náš dom a správa bytového domu už pre vás nebude žiadny problém. Ponúkame vám pomocnú ruku v oblasti zvyšovania kvality bývania.

Celá TS

BAT-MAN

 

logo batmanV spoločnosti BAT - MAN, s.r.o. sa zaoberá vypracovaním odborných posudkov pre chránené živočíchy, spolupracujeme ako ekologickí konzultanti pri obnovách bytových domov a taktiež dodávame hniezdne búdky pre vtáky a netopiere. Vyrábame viacero vlastných typov búdok z certifikovaného XPS   polystyrénu, ktorý je veľmi dobre zapracovateľný aj do zatepľovacích systémov.

 

Spoločnosť ponúka vypracovanie pousdkov v oblastiach:

Búdky pre netopiere

Ponúkame Vám tri základné typy búdok pre netopiere - polystyrénové, drevobetónové a drevené. Drevobetónové búdky sú od nemeckých výrobcov Naturschutzbedarf Strobel a Schwegler a od poľského výrobcu Skibicki, sú odlievané a vibrované rokmi overenou technológiou, trvanlivosť min. 20 rokov. Vhodné sú na povrch fasády ale aj do zateplenia na vhodné miesta. Pozrite si hodnotenie - tepelný audit v priloženom dokumente.

Druhým typom sú nami vyrábané búdky z extrudovaného XPS polystyrénu, vhodné zvlášť do zateplenia ale aj na povrch fasády (je potrebné na nich spraviť povrchovú úpravu - vonkajšiu omietku). Vyrábať sa začali z tohoto materiálu v Nemecku, neskôr v Česku a aby boli dostupné aj na Slovensku - začali sme výrobu aj my. Hlavnou motiváciou pre výrobu búdok je ich nižšia cena a vyššia vhodnosť do zatepľovacích systémov. Ak by ste si chceli búdky zhotoviť, postup na výrobu búdok pre dážďovníky nájdete tu. Búdky pre netopiere sú navyše z vnútra ošetrené vrstvou stavebného lepidla - aby nedošlo k ich poškodeniu dlhodobým pohybom netopierov vo vnútri. Vďaka 2 cm zadnej stene z XPS polystyrénu a taktiež 2 cm prednej stene (dutina s otvorom v spodnej časti) nevytvára výrazné miesto s únikom tepla. Búdky tak poskytnú netopierom bezpečný náhradný domov za zaniknuté štrbiny v panelákoch, ktoré sú v súčasnosti doležitým biotopom viacerých druhov netopierov.

Drevené búdky vyrábame z OSB dosiek s povrchovou úpravou a strieškou. Hibernačný box je špeciálne navrhnutý na zimovanie netopierov, vnútorná izolácia z extrudovaného polystyrénu poskytuje dostatočnú ochranu počas celej zimy. Je vhodný na montáž na fasádu alebo na holé steny, nie na zapracovanie do zateplenia. Ak si neviete vybrať, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme.

Búdky pre vtáky

Ponúkame Vám tri základné typy búdok pre vtáky - polystyrénové, drevobetónové a drevené. Drevobetónové búdky sú od nemeckých výrobcov Naturschutzbedarf StrobelSchwegler, ktoré sú odlievané a vibrované rokmi overenou technológiou, ich trvanlivosť je viac ako 25 rokov. Vhodné sú na povrch fasády ale aj do zateplenia na vhodné miesta. Taktiež ponúkame nové typy búdok vyrábané rovnakou technológiou aj od poľského výrobcu Skibicki.

Ďalším typom sú nami vyrábané búdky z extrudovaného XPS polystyrénu, vhodné zvlášť na zapracovanie do zateplenia. Vyrábať sa začali z tohoto materiálu v Nemecku, neskôr v Česku a aby boli dostupné aj na Slovensku - začali sme výrobu aj my. Hlavnou motiváciou pre výrobu búdok je ich lepšia cenová dostupnosť a vyššia vhodnosť do zatepľovacích systémov.

Drevené búdky sú vhodné na povrch fasády alebo na balkóny, stromy alebo iné vhodné miesta. Radi Vám pomôžeme pri výbere vhodného typu búdky pre Vaše potreby.

 

Kontakt

BAT-MAN, s.r.o.
Andraščíkova 1, 085 01 Bardejov
Mobil: 0910 946793
Email: info@bat-man.sk
Web: www.bat-man.sk


 
PND TV
Odporúčame

facebook logo-youtube


 


termovizie banner 1 20150409 1884119836